Ramunė Žilienė,
tel: +37068538929
Vilnius
meinukai@gmail.com


       Meino meškėnų  veislė - tai Šiaurės Amerikos aborigeninių kačių veislė. Šios stambios naminės katės pavadinimas kilęs iš dviejų žodžių: "maine" nuo Meino Valstijų pavadinimo, kur šios katės buvo labai paplitusios ir žodžio "meškėnas" (angl. racoon). Veislėje pasitaiko daug rainų katinų, kurių kailis ir ilgos pūkuotos uodegos primena meškėno kailį.

Meino meškėnų  kilmės istorija apipinta legendomis ir spėlionėmis. Buvo manoma, kad ši veislė atsirado sukryžminus Europinę katę ir meškėną, o palikuonys iš protėvių paveldėjo rainą puošnų kailį ir puikiai išvystytą medžiotojo instinktą. Aišku, tokia sąjunga neįmanoma dėl to, kad katės ir meškėnai priklauso skirtingai plėšriųjų žinduolių klasei. Kiti veislės atsiradimą siejo su katės ir lūšies sukryžminimu, kas taip pat mažai tikėtina. Taip pat buvo pasakojamos legendos apie tai, kad šios veislės protėviai, 6 katės, buvo išsiųstos karalienės Marijos Antuanetos liepimu, kai ji ruošėsi pabėgti iš Prancūzijos revoliucijos metu. Arba, kad stambias, ištvermingas kates į laivus imdavo jūreiviai. Keturkojai "jūrininkai" saugodavo maisto atsargas nuo laive knibždančių žiurkių, bei padėdavo žmonėms įveikti psichologinę įtampą, kuri atsirasdavo ilgą laiką būnant toli nuo namų. Katės jūreivius lydėdavo ir krante, neretai ten ir pasilikdavo.


Cat Fanciers Association (CFA) saugo šį palikimą, tačiau siūlo šiomis legendomis per daug netikėti. Anot jos, didžiausią indėlį šios veislės atsiradimui greičiausia įnešė trumpaplaukės Europietės katės iš Anglijos ir Prancūzijos. Gal būt kai kurios jų turėjo ilgo plauko geną. Kita vertus ilgaplaukių kačių galėjo atvykti ir iš Skandinavijos šalių. Atšiaurus Naujosios Anglijos klimatas labiau tiko ilgaplaukėm katėm. Tokiu būdu įvyko natūrali atranka. Manoma, kad žmogaus įsikišimas buvo minimalus.
Iki šių dienų taip ir nežinoma tikroji Meino meškėno veislės atsiradimo istorija. Žinoma tik tai, kad ši veislė viena seniausių Šiaurės Amerikos aborigeninių kačių veislė.

Toliau skaitykite:

CHARAKTERIO YPATUMAI

FIZINĖS SAVYBĖS
MEINO MEŠKĖNO VEISLĖS ATSIRADIMO ISTORIJA
Ramunė Žilienė, tel: +37068538929, Vilnius
e-mail: meinukai@gmail.com

Naujienos

Apie mus
Apie veislę
Katinai
Katės
Kačiukai
Darželis
Planai
Atstatydinti
             
Kontaktai